Search
2240

Odkiaľ vlastne hry zdarma zarábajú peniaze?

Free to Play hry sú extrémne populárne už niekoľko rokov. V podstate vystriedali hry zdarma na rôznych online stránkach a vystriedali tiež demo verzie. Tých sa dnes už robí len málo a naopak, Free to Play hier je na trhu až neuveriteľné množstvo. A teraz si zoberte, že takmer všetky nejakým spôsobom zarábajú peniaze, niektoré tak dobre, že sa udržali na trhu už celé roky. Poďme sa pozrieť na to, ako zarábajú peniaze hry, ktoré sú zdarma. A tiež si dáme niekoľko príkladov, prečo sa práve vybrané hry stali najúspešnejšie čo sa týka vyberania peňazí od hráčov, nenápadným spôsobom.

Titul, aby bol úspešný na poli hier zdarma, musí byť vyvíjanú od začiatku s tým, že bude chcieť zarábať peniaze aj napriek tomu, že hráč za hranie nemusí dať ani cent. Jednou z prvých najvýznamnejších hier zdarma, ktoré začali neuveriteľne zarábať práve na tom, že je zdarma, je online hra World of Tanks. Vďaka tejto hre sa z Wargamingu stal vydavateľský gigant v Európe, ale aj za oceánom a dokonca aj v Ázii. Hráči v tejto hre zdarma bojujú proti ostatným živým hráčom v tankoch na masívnych prírodných aj mestských mapách. Súboje prebiehajú v tímoch alebo medzi jednotlivcami a hra obsahuje už v základe niekoľko herných módov, z ktorých si hráči môžu vybrať. A ako táto hra zarába peniaze? Ako je možné, že Wargaming tak prosperuje? Hlavnou pointou World of Tanks je odomykanie nových tankov a lepšieho vybavenia. Tanky sú rozdelené do desiatich kategórií a hráč sa musí predrať cez všetky, aby siahol na najlepšie tanky. Hráč, má však možnosť kúpiť si premium účet a vďaka nemu získa 50% boost k získavaniu skúseností. V praxi to znamená, že platiaci hráč si tanky odomyká o polovicu rýchlejšie, ako zvyšok. Okrem XP boostu si môžu hráči jednorázovo kúpiť niektoré premium tanky, môžu si body skúsenosti rozdeliť do iných tried a dokonca si môžu kúpiť nové sloty do garáže. Platiaci hráč tak môže vlastniť viac tankov, ako ten neplatiaci. Spoplatnené je napríklad aj to, keď si hráč chce tank premenovať alebo si kúpiť vzácne kamufláže na vozidlá.

Medzi online hrami vývojárom hrá do karát najviac to, že hráči chcú mať vždy viac ako ostatní. Preto si budú vždy kupovať lepšie a krajšie veci. Vývojári však musia dávať pozor na to, aby sa hráči nestali výrazne silnejšími ako ostatní hráči, ktorí neplatia. Proti týmto praktikám hráči bojujú. Fortnite: Battle Royale napríklad do hry ponúka len čisto kozmetické veci, napríklad vtipné oblečenia, aby sa hráči cítili výnimoční a zároveň im to neposkytovalo žiadne viditeľné výhody. Na druhej strane online hier zase stoja hry, kde vám ponúknu určitý základ zdarma a za ďalší herný obsah si musíte priplatiť. Napríklad na www.casinohryzdarma.com môžeme vidieť kasínové hry zdarma, pretože autori sú ochotní zdarma ponúknuť obsah pre začínajúcich hráčov. To je prípad niekoľkých ďalších hier, ktoré na začiatok ponúkajú určitú časť hry zdarma. Black Desert Online je napríklad jedno z najväčších RPG, ktoré hráčovi zaberú stovky a stovky hodín hrania. Vývojári sa túto hru rozhodli ponúknuť zdarma prakticky všetkým ale má to jeden háčik. Hráči majú na hranie zdarma len sedem dní, po tomto čase si buď hru zakúpia, alebo ich prístup ostane zamknutý. V konečnom dôsledku tak vývojári nalákajú kupujúcich na obsah, ktorý poskytli úplne zdarma.

Praktík, akými získavajú herné spoločnosti peniaze v hrách zdarma je neúrekom. Týka sa to rovnako počítačových, konzolových tak aj mobilných hier, kde je nakoniec najviac free-to-play titulov. Mobilné aplikácie sú ďalším príkladom toho, ako sa dajú zarobiť peniaze na hráčoch, hoci vo vašej hre neminú ani cent, ani na kozmetické veci, ani na vylepšenia. Proste im budete zobrazovať reklamné spoty.
Read the news
( http://gamestory.eu/ )


Leave a Reply

Be the first to comment!