Search
1930

Je Pokémon GO najlepšia online hra roku 2016?

Nintendo tento rok zabodovalo vydaním najpopulárnejšej mobilnej hry planéty.

Fenomén Pokémon GO sa stal takou obrovskou senzáciou, že na svete asi nie je nikto, kto sa s hrou nestretol, či už ako hráč, alebo ako známy niekoho, kto Pokémon GO hrá. Dnes už počet hráčov klesol niekoľko násobne oproti tomu, koľko ich bolo na začiatku pri vydaní, stále sú to však milióny užívateľov na celom svete. Vo svete online hier a mobilných hier nemá Pokémon GO konkurenciu a stále je to najziskovejšia mobilná hra na svete.

Pokémon GO vyšlo 6. Júla 2016 na mobilné platformy Android a iOS, samotná aplikácie je stále zadarmo. Hráči vďaka nej môžu v reálnom svete vďaka GPS hľadať Pokémonov, ktorých tiež vidia cez kameru. Pokémonov je možné nájsť úplne všade, na lúke, v lese, pri riekach a jazerách a hlavne v mestách, kde sú sústredené aj Pokéstopy. Tu môžu užívatelia získavať odmeny a lopty pre chytanie Pokémonov. Vďaka kamere a rozšírenej realite ich môžete aj odfotiť priamo na ulici, vo vašej izbe alebo v škole či v práci. Hráčovi sa akumulujú Pokémoni do inventára, kde ich môže vyvíjať na vyššie formy a trénovať ich. Celé to je jedna veľká online hra, takže bez internetu v mobile si ju bohužiaľ nezahráte. Môžete hrať aj s priateľmi, multiplayerová zložka hry vám dovolí sa pridať k jednej z troch frakcií, kde môžete s priateľmi obsadiť tréningové štadióny a za držanie tohto miesta pod kontrolou budete získavať odmeny.

pokemon-go
Keďže všetci poznajú Pokémonov, najmä staršie generácie, hra okamžite zaznamenala desiatky miliónov inštalácií. Online hry a napríklad hracie automaty zadarmo neustále bojujú o nových užívateľov. Pokémon GO sa stala nie len najsťahovanejšou aplikáciou roku 2016, ale aj najhranejšou a najziskovejšou. Hráči dokonca v Pokémon GO trávili viac času, ako v mobilnej aplikácii Facebook. Hráči musia totiž za Pokémonmi vycestovať von a vďaka kilometrom počas chôdze si môžu nechať vyliahnuť ďalšie vajíčka s novými Pokémonmi. Online hry ani mobilné takýto originálny koncept ešte nikdy nevyužili.

A vďaka online hre Pokémon GO stúpla aj hodnota firmy Niantic aj Nintendo. Pri vydaní sa akcie Nintenda vyšplhali do rekordných hodnôt, aj napriek tomu že Nintendo priamo hru nevyvíjalo. O celý vývoj sa postarala práve firma Niantic, ktorá pred rokmi vydala podobnú hru. Pokémon GO je dodnes najrozšírenejšia online hra na mobilné platformy a zároveň prináša najvyššie zisky zo všetkých aplikácií na iOS a Android. Ak ste ešte nehrali najlepšiu obline hru roku 2016, jednoznačne skúste Pokémon GO.
Read the news
( http://gamestory.eu/ )


Leave a Reply

Be the first to comment!